Tutvustus

Ettevõttest:
Inov-8 on spordijalanõusid ja -lisavarustust tootev ettevõte, mis asutati Inglismaal 2003. aastal. Pennine’i mäestiku põhjaosas asuv firma on üks väheseid, mis tegutseb veel maapiirkonnas mitte suurlinnas.

Originaalselt minimalistlike maastikujooksu jalanõusid tootev firma on viimastel aastatel arendanud ka kõval pinnasel jooksmiseks/sportimiseks mõeldud jalanõusid. Tootevalik on lai ning igaüks, kes tahab õige jooksutehnikaga joosta, leiab endale sobiva jalanõu, sest Inov-8 on just spetsialiseerunud õiget jooksutehnikat soodustavate spordijalatsite tootmisele.

Uskumus:
Inov-8 usub loomupärasesse (natural) jooksustiili. Loomupärane jooksmine seisneb jooksmise tagasi viimises selle sünnipärasesse vormi, lastes mitte millegil muuta jalgade ja keha loomupärast biomehaanikat. Loomupärane jooksmine tugineb jooksja jalalaba ja jalgade tugevusel mitte jalanõu pehmendustel või toestustel. Jalg kontrollib jalanõud mitte vastupidi.

Tooted:
Kõik Inov-8 spordijalatsid on disainitud võimalikult kergeteks, minimalistseteks ja funkstionaalseteks. Nad annavad jooksjale kindluse ja vabaduse joosta kiiresti igas keskkonnas ning üle erinevate takistuste. Inov-8 jalanõude eesmärk on hoida jalga maapinnale võimalikult lähedal, et jooksjad saaks tunnetada ja kohaneda maastikuga nende all. Inov-8 pakub erinevaid tallamustreid ja pehmendusi. Iga jalanõu tagab optimaalse haardumise ja mugavuse maastikeks – teedelt kaljudeni, mudast liivani, mägedest sisetingimusteni. Pehmendused on erineva paksusega, valida saab vastavalt sellele, kui tugevaks enda jalgu peate. Iga jalanõu kannaosale on märgitud nooled, need nooled tähendavad pehmenduse suurust ja kanna-päkaosa kõrguste vahet.
4 noolt: kand – 24mm, päkk – 12mm, vahe – 12mm
3 noolt: kand – 18mm, päkk – 9mm, vahe – 9mm
2 noolt: kand – 13mm, päkk – 7mm, vahe – 5mm
1 nool: kand – 9mm, päkk – 6mm, vahe – 3mm
Null: kand – 0mm, päkk – 0mm   *Bare X-lite 135 ja 150: kand – 7mm, päkk – 7mm, vahe – 0mm

Rahvusvaheline kodulehekülg: www.inov-8.com